Обираємо газонокосарку

Правильний вибір газонокосарки – найважливіший момент в підтримці гарного і здорового вигляду вашої галявини. Радимо, що вибрати.

  • Мобільний варіант

На невеликих ділянках площею до однієї сотки достатньо обійтися тримерами – ручний газонокосаркою з волосінню. Вони легкі і зручні у користуванні. Для рівною стрижки тримери обладнані опорною п’ятою, яка не дозволяє стригти траву занадто низько. Але пам’ятайте, що тріммер розрахований на невеликий цикл і тривала робота може привести до виходи з ладу електродвигуна.

  • Катаємо коляску

На ділянках більшої площі краще застосовувати колісні газонокосарки, які просто катають перед собою, як дитячу коляску. Перед їх використанням необхідно уважно оглянути газон і очистити його від каменів, сміття і сторонніх предметів. Не варто катати машини по доріжках з гравію, зачіпати за бар’єри, оскільки можна пошкодити корпус. Газонокосарки з електродвигуном рекомендуються для стрижки ділянок площею до 10 соток, причому вони впораються не тільки з добре доглянутою травою, а й із запущеною, неаби як зарослою бур’янами. Мобільнішими, потужними і, відповідно, дорогими є колісні косарки з бензиновим двигуном. Вони працюють на площах до 30 соток. Потужні моделі цього ряду забезпечені приводом на колеса і розвивають швидкість до 3,5 км / год.

  • В деталях:
  1. Деякі моделі тримерів забезпечуються різними інструментами для стрижки: волосінню, ріжучими ножами або пильним диском, що дозволяє зручно зрізати навіть дрібну поросль.
  2. Самохідні газонокосарки мають регулятор швидкості від 2,5 до 4,5 км / год, розраховані на площу близько 1800 м2. У них передбачаються різні функції, в тому числі мульчування, бокового та заднього викиду, а також збір трави у вбудований травозбірник.
  3. На великих площах добре застосовувати керовані газонокосарки-рейдери. На них також можна перевозити вантажі і їздити в найближчий дачний магазин за покупками.