Освітлення: декоративне, робоче чи загальне?

Освітлення будь-якої кімнати – це сума трьох важливих складових: загального, робочого (спрямованого) і декоративного освітлення.

До групи загального освітлення часто відносять світильники, які розміщуються під стелею і дають рівномірне розсіяне світло. Зазвичай з такою функцією добре справляються люстри з декількома лампами і текстильними або матовими склянними абажурами.
Важливо, що при цьому стельовий світильник не повинен кидати тіні і відблиски – інакше завдання м’якого рівномірного освітлення простору не вирішуються. Світильник з очевидними тінями відносимо до групи декоративних.

В якості робочих підійдуть будь-які світильники, здатні давати спрямований пучок світла. Це можуть бути настільні лампи, торшери, бра, точкові світильники прожекторного типу і люстри деяких конструкцій. Робоче освітлення повинно бути яскравіше загального, оскільки його завдання – формувати комфортну для очей обстановку на робочій поверхні (як правило світильник розташовується досить близько до неї).
Робоче освітлення планується в залежності від завдання: на кухні потрібно обов’язково висвітлювати обідній стіл і стільницю. Письмовий стіл, крісло для читання, узголів’я ліжка – вибір місця для робочого освітлення залежить від вашого способу життя.

Коли сформовано комфортне загальне і достатнє робоче освітлення, залишається створити в приміщенні потрібну атмосферу. В основному це досягається використанням усіма улюбленої світлодіодної стрічки (здатної міняти кольори). Встановлюють її в таких місцях, що від несподіванки рішення дух захоплює – на те він і декор.