Освітлення в саду

Сад навколо будинку давно перестав бути лише джерелом вирощування фруктів і територією присадибних грядок. Грамотний ландшафтний дизайн дозволить перетворити ваш сад в комфортну зону відпочинку, майданчик для дітей або невеликий і затишний парк. Для цього недостатньо правильно розпланувати присадибну територію і підібрати рослини, адже ідеальний дизайн – це своєрідна мозаїка, важливою деталлю якої, є освітлення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Продумане освітлення ділянки дозволить не тільки комфортно переміщатися в темний час доби, а й створить особливу атмосферу, підкреслить незвичайні форми чагарників і квітів, які можна побачити тільки в сутінках.

Незалежно від того, купили ви прилади освітлення або зробили своїми руками, дуже важливо, щоб вони поєднували в собі функціональні і декоративні властивості, прикрашаючи ваш сад в світлий час доби. Використовуючи фантазію і кілька цікавих ідей підсвічування, можна змусити “засвітитися” самі незвичайні предмети.

Види освітлення ділянки:

  • основне освітлення
  • сфокусоване декоративне
  • освітлення садових доріжок і ступенів
  • освітлення зони відпочинку, альтанки, патіо
  • підсвічування водойми, кам’яної кладки (приховані світильники)
  • декоративні

Сфокусоване декоративне підсвічування – це спрямоване освітлення саме тих ділянок саду, які ви хочете підкреслити і зробити на них акцент. Це може бути клумба з яскравими квітами, садова скульптура, водойма, дерево або просто зелений газон. Місця сфокусованого підсвічування першими привертають погляд, тому варто поекспериментувати з напрямком світла, яскравістю і ступенем розсіювання. Цікавою ідеєю такого освітлення можуть бути світильники встановлені навколо дерев або чагарників з густою кроною: промені світла підкреслять форму дерева і створять химерні тіні на землі.

 

Освітлення садових доріжок і ступенів не повинно бути занадто яскравим і сліпучим очі. Чим нижче до землі джерело світла, тим менш яскравим він повинен бути. При висвітленні сходів світлом повинна бути виділена кожна щабель. Розсіюють світло ліхтарі, вбудовані в землю, або лампи на сонячних батареях ідеально виконають цю функцію.

Освітлення зони відпочинку, альтанки, патіо, не менш важливо, ніж освітлення самого саду, адже це місце відпочинку, де можна зібратися ввечері або в похмурий день. Залежно від стилю і того настрою, який ви хочете створити, освітлення може бути як точковим, так і яскравим, що заповнює весь простір. Часто для зони відпочинку світильники створюють своїми руками.

Підсвічування водойми і приховані світильники. Сучасні освітлювальні прилади дозволять по-новому поглянути на ставок біля вашого будинку, особливо коли він засвітиться новими фарбами в темний час доби. Світильники встановлені навколо водойми, однозначно змінять зовнішній вигляд ставка і ваш настрій.

Приховані світильники часто встановлюють в кам’яних або цегляних кладках, підпірних стінках. Використовуються за прямим призначенням і, звичайно, ніякої декоративності не несуть. Декором в такому варіанті світильника є саме світло: його напрямок, колір, яскравість.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ідеї світильника своїми руками

У будь-якому будинку завжди можна знайти безліч цікавих, старих речей, якими ви вже давно не користуєтеся, а викинути шкода … Трохи фантазії і цим предметам можна подарувати друге життя.

Останнім часом дизайнери використовують скляні банки і пляшки незвичайної форми, а також старий посуд і кухонне начиння. З усього цього можна створювати унікальні світильники, торшери і навіть цілі люстри. Такий світильник ідеально підійде для освітлення альтанки або підсвічування доріжок.

Відмінно впишеться в оформлення саду світильник, вбудований в пеньок, висохле дерево або природний камінь. Це виглядає дуже ефектно, природно і надає загадкову атмосферу вашій ділянці. Джерело світла може бути вмонтовано і в вироби з кераміки. Це можуть бути як придбані фігурки казкових героїв або садово-паркові скульптури, так і старі декоративні глечики, горщики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порада: при самостійному підключенні освітлення до електромережі важливо дотримуватися техніки безпеки, і якщо у вас немає досвіду роботи з електрикою, то підключення краще довірити професіоналам.