Освітлення в стилі лофт: варіанти і підводні камені

Інтер’єр в стилі лофт (від амер. Loft – «горище») за збігом обставин виділився саме в США в 30-40 х роках XX-го століття. Країну накрила Велика депресія 30-х років і підприємства в індустріальному центрі міста, стали одне, за одним закриватися. У Манхеттені почали звільнятися приміщення, що не довго були порожні – селебрітіс дуже швидко підхопили індустріальний стиль в інтер’єрі та буквально через кілька років, перетерпівши незначні зміни, стиль лофт повністю захлеснув Нью-Йорк. Високі стелі, мінімалізм в меблях, хороше освітлення – всі ці переваги відтіснили інші стилі.

Цегляні стіни, несховані дроти, дерев’яні балки, вінтажні вмикачі в поєднанні з сучасною технікою, металевими полицями, нестандартними аксесуарами – це основна концепція цього стилю. Лофт передбачає під собою максимум вільного простору і свіжого повітря. Він вміло перетворює, здавалося б, недоліки житлової архітектури (нерівність кладки, потертості, відколи цегли) в особливості приміщення, його відмінні риси.

Цей стиль підходить людям творчим, тим, хто основну частину свого дня проводить поза домом і тим, кого стомлюють приміщення з неможливою кількістю абсолютно непотрібних і даремних речей.

Одну з основних ролей у створенні цього стилю грає освітлення. Якщо стеля не буде детально продуманою і оснащена в індустріальному стилі, задумка буде зіпсована. Здавалося б, на стільки простий, але оригінальний стиль неможливо зіпсувати, але це не так. Пропоную розглянути кілька найбільш оптимальних варіантів для освітлення приміщення і додання йому концептуального стилю.

Лофт сам по собі передбачає високі стелі. З огляду на сучасні Українські реалії та стандарти будівництва будинків з висотою стелі 2,5-2,7 м ви можете зневіритися і відмовитися від затії влаштувати індастріал в своїй малогабаритній квартирі. Ми зараз розглянемо варіанти освітлення, які навіть з такою висотою стелі дозволять вам створити потрібний стиль.

У лофт світло використовується для зонування приміщення, одна повішена люстра не зможе цього забезпечити – це буде заливне світло, без акцентів на предметах інтер’єру. Якщо ви щасливий володар цегляної стіни без додаткового освітлення не обійтися. Вона як «діамант» простору вимагає плавильного оформлення – підсвічування.

LED-стрічка вздовж стіни теплого або нейтрального відтінку додасть півтіней в рельєфну поверхню. Стрічку варто закрити виступом, який не дозволить світу поширюватися по всій кімнаті. Як підсумок – рельєф стіни буде відмінно проглядатися навіть в приглушеному світлі і це не буде виглядати простий білої стіною.

Щоб не забирати і без того низької стелі додаткові сантиметри під підвісну або натяжну стелю, короб під вбудовані світильники можна пустити по периметру, або тільки з того боку, де ви б хотіли створити додаткове підсвічування.

Якщо встановлення короба не передбачається, є накладні точкові світильники, які будуть виглядати не гірше вбудованих. При чому проводку можна пускати по верху – це тільки додасть колориту кімнаті. Відповідно, чим ближче до краю світильника – тим кут розсіювання світла буде більше. 

Концепція з послідовно з’єднаних світильників, які підключені по зовнішній проводці – ідея чудова. По-перше, не потрібно руйнувати стелю, по-друге – менше пилу і витрат на роботу.

Шинна система освітлення з софітами які переміщуються – аж ніяк не бюджетний варіант, який, проте, після установки моментально зробить приміщення лофтовим. Одним з основних переваг цього виду освітлення є можливість міняти напрямки світла, тим самим акценти на предметах інтер’єру теж можуть змінюватися. Вам не доведеться думати, про те, що перестановку здійснити не можна, тому що під диван або крісло спеціально підведено освітлення. Досить перемістити і розгорнути софіт і мета буде досягнута. Шини є однофазні та трифазні. Якщо плануєте включати не всю систему, а деякі софіти потрібно брати останню. Ще одним плюсом шинних систем є те, що не потрібно руйнувати всю стелю для того щоб провести проводку. Шина підключається до проведення з одного боку, таким чином заощаджується час і кошти на вирізання штроб.

Перераховані вище види освітлення є декоративними, допоміжними. Без основного освітлення в приміщенні буде напівтемрява. Щоб не зіпсувати задумку лофт потрібно підібрати такі світильники, які буде досить освітлювати приміщення, але і не відходити від задуманого стилю.

Люстри для кімнат в стилі лофт як правило розраховані на високі стелі, але завжди можна придумати вихід. На мій погляд, якщо квартира з висотою стелі 2,5 м – каркасні світильники з лампою Едісона всередині – саме воно. Насправді варіантів може бути безліч – один центровий, два – в різних сторонах кімнати, це може бути труба, прикріплена до стелі на яку намотаний провід в тканинної ізоляції (будь-якого кольору) з n-ним кількістю ламп. Лампа- павук: як і проводів так і з розкладними ніжками. Навіть просто лампа Едісона на закрученому дроті буде органічно в вашому лофт.

Лофт – стиль в інтер’єрі, яка не передбачає розвитку ремонту за чиїмось шаблоном. Шаблони закінчуються на формулі «цегляна стіна + вінтажна мебель + лампи Едісона» – від вас залежить, як це все в кінцевому підсумку буде виглядати. Чим більше хендмейд, тим більше ваша оселя буде заточена під вашу індивідуальність і тим більше вам після роботи буде хотітися проводити час не в барі а вдома запросивши друзів в свій дихаючий натхненням простір.