3D-паркани

Останнім часом стали популярними 3D-паркани. Що це таке, які їхні основні характеристики та в чому полягає перевага перед іншими видами парканів?

Технології виробництва
Основний матеріал для виготовлення 3D-парканів – сталевий дріт, бобіна якої розмотується на спеціальному верстаті і нарубується механічним різаком на сегменти необхідної довжини. Після цього отримані прути спеціальним чином розкладають і зварюють між собою методом автоматичного зварювання, що забезпечує високу швидкість і акуратність робіт.

Остаточний зовнішній вигляд 3D-паркан набуває після обробки панелей під спеціальним пневматичним пресом, який згинає дріт в заздалегідь намічених місцях, формуючи їх U-образними вигинами. Це дозволяє домогтися більшої міцності в порівнянні з рівними сегментами, так як вигини виконують функцію ребер жорсткості.

Кінцевим етапом виробництва є обрізання надлишків прутів і приварювання до них стовпів. Кутові стовпи оснащуються спеціальними скобами. Деякі виробництва покривають полімерними фарбами сегменти парканів, що значно збільшує термін їх служби. Найбільш поширені типи покриттів – цинкові і полімерні, які, в свою чергу, поділяються на кілька класів: LIGHT, MEDIUM і PROFI.

Чому варто вибрати такий паркан?
Основне призначення такого паркану – перешкодити проникненню на територію ділянки сторонніх осіб. Але добре, коли при цьому він ще й привабливо виглядати. Сітка-рабиця або зварені металеві огорожі подобаються не всім, і це зумовило появу на будівельному ринку 3D-парканів.

Основними перевагами 3D-парканів є:

  • Зручність монтажу. Його цілком реально зібрати самому, не вдаючись до послуг фахівців;
  • Необов’язковість наявності фундаменту – стовпи можуть бути вкопані в землю, що набагато здешевлює витрати на встановлення паркану;
  • Компактність – для 3D-парканів потрібно мінімум місця незалежно від площі огородженої ділянки;
  • Можливість вписати в будь-який дизайн завдяки можливості пофарбувати в будь-який колір;
  • Забезпечення проникнення сонця і повітря на ділянку – таким чином, цей паркан відмінно підійде для обгородження ділянки від сусідньої території, і ніяких законів при цьому порушено не буде;
  • стійкість до корозії, впливу вологості і ультрафіолетових променів, механічних пошкоджень – це досягається за рахунок вже згадуваного багатошарового полімерного покриття;
  • можливість монтажу кронштейнів для камер відеоспостереження, датчиків руху, при бажанні можна встановити навіть колючий дріт.