Придумуємо світлотехнічний сценарій освітлення

Це дуже приємний і важливий момент: вам необхідно уявити повний цикл роботи всього освітлення у вашій квартирі протягом доби. Потрібно сісти і методично описати бажані сценарії для кожного приміщення.
Якщо ніяких особливих завдань перед власною квартирою ви не ставите, для переважної більшості випадків підійдуть такі комбінації:

Вітальня
Постійне загальне освітлення, декоративне в якості акцентів, робоче в зоні журнального столу. Якщо вітальня поєднує в собі функції їдальні або кабінету, додаткове робоче освітлення повинно бути над обіднім і / або робочим столом.

Кухня

Загальне освітлення не обов’язково, так як кухня, в основному, виконує тільки функціональну роль. Особливо, якщо мова йде про кухню невеликої площі. Одноламповий світильник з центру кімнати доречніше змістити до обіднього столу і (за рахунок довжини підвісу) перетворити його світло в робоче.
На кухні необхідне також функціональне підсвічування робочої поверхні з-під верхніх ящиків. Подбайте про стельову спрямовану підсвітку, підсвітку верхніх ящиків і робочої зони.

Порада: розташовуйте світильники таким чином, щоб вони не відкидали вашу власну тінь на робочу поверхню. Це найчастіша помилка при висвітленні кухні.

Їдальня

Загальне освітлення бажане, але не обов’язкове. А ось робоче освітлення обіднього столу – однозначно необхідна річ. Можна організувати декоративне підсвічування, але тільки якщо воно не перетинається з робочим освітленням.

Спальня
Тут все просто: загальне освітлення, парне робоче (по сторонам ліжка) – бра, настільні лампи, торшери.
Для атмосфери – декоративне освітлення в якості вечірнього.
Порада: Не засвічуйте спальню – це не сприяє розслабленню.

Санвузол

Незалежно від площі необхідне загальне освітлення і робоче у зону дзеркала (найзручніше парні світильники з боків). Декоративне підсвічування доречне, наприклад, по плінтусу, або з-під навісних предметів меблів.

Порада: Намагайтеся підсвічувати зону біля дзеркала м’яким розсіяним світлом, розташованим з трьох або чотирьох сторін. Це позбавить від жорстких тіней.