Що тепліше: пінополістирол чи мінеральна вата?

Дане питання звучить не зовсім коректно, тому що теплопровідність обох матеріалів регламентується виробниками практично на однаковому рівні. На побутовому рівні поняття “тепліше” може включати сукупність кількох характеристик. Як показує практика, на суб’єктивні тактильні відчуття теплоти впливає рівень вологості і щільність матеріалу.

Також слід зазначити, що заявлений виробником рівень теплопровідності матеріалів відповідає своїми показниками тільки в певних умовах експлуатації. Зокрема утеплення стін базальтової ватою вимагає безліч додаткових матеріалів, таких як паро- та гідроізоляція. Тому що, на відміну від пінополістиролу, мінеральна вата проникна і гігроскопічна. Використання мінеральної вати в якості елемента теплоізоляції без застосування додаткових засобів захисту неефективно. Тому були розроблені цілий ряд технологій, які допомагають нейтралізувати недоліки цього матеріалу. Наприклад, система утеплення фасадів Ceresit.

ВАЖЛИВО! Ефективність теплоізоляції залежить не від типу матеріалу, а від дотримання технології його використання. Крім того існують певні області де безперечним лідером є мінеральна вата, а в інших рекомендують застосовувати пінополістирол.

Мінеральна вата

Купити мінеральну вату найчастіше рекомендують для утеплення малоповерхових цегляних будівель, для використання в тришарових стінах в якості теплоізоляційного прошарку. Для утеплення дерев’яних будинків настійно рекомендується використовувати тільки “дихаючу” мінеральну вату, щоб зберегти мікровентиляцію деревини. Також минвату зручно застосовувати для утеплення різних криволінійних будівельних конструкцій і трубопроводів. Крім того минвату рекомендується використовувати всередині приміщень в якості звукоізоляції.

 

Утеплення мінватою криволінійних поверхонь

Пінополістирол

Як і мінвату, можна купити пінопласт для фасаду, проте його краще використовувати для утеплення висотних будівель, блокових, цегляних або панельних. У приватному малоповерховому будівництві екструдований пінополістирол використовується для утеплення цокольних поверхів і фундаментів, а також різних інженерних споруд, які знаходиться нижче рівня землі. Також його часто використовують в якості теплоізоляції під бетонну заливку

Утеплення пінопластом висотної будівлі