ТРЕКОВІ СИСТЕМИ ОСВІТЛЕННЯ

ТРЕКОВІ СИСТЕМИ ОСВІТЛЕННЯ – ШИННІ ТРЕКОВІ СИСТЕМИ В КРАСИВИХ ІНТЕР’ЄРАХ БУДИНКУ І КВАРТИРИ  КУПУЙ НА  BUDMARKET.UA

З кожним роком з’являються все нові ідеї оформлення інтер’єру, тому внутрішнє оздоблення приміщень стає все більш складним. І стандартні освітлювальні прилади часто просто не вписуються в загальну атмосферу, що змушує шукати інші варіанти. Завдяки цьому, з’явилася трекова система освітлення, яка поєднала в собі світильники, шинопровід і інші елементи.

ОСНОВНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ

Спочатку трекові освітлювальні системи проводилися для торгових центрів. Вони допомагали привернути увагу потенційних покупців до того чи іншого магазину. Продукцію часто перекладають з місця на місце, тому необхідно використовувати світильники з регульованим кутом освітлення.

Згодом дизайнери вирішили застосовувати даний тип освітлення в міських квартирах, щоб мешканці могли при бажанні змінювати напрямок світлових променів.
Підвісні світильники допомагають приховувати недоліки і акцентувати погляд на достоїнствах приміщення. Саме з їхньою допомогою з’явилася можливість візуально змінювати параметри кімнати і розфарбовувати її в різні кольори.

Трекові світильники використовуються в багатьох сферах, наприклад: в ресторанах, кафе і барах. Вони допомагають виділяти певну ділянку, щоб показати її значимість в даний момент. Такі світильники необхідні для виставкових залів і музеїв.

Сама система складається з шинопровода, підвісних елементів, світильників, сполучних деталей і струмопроводів. Незважаючи на гадану складність системи, шинні прилади відрізняються легкістю у використанні, а тому можуть бути встановлені не тільки всередині приміщення, але і на вулиці.Їх установка не вимагає великого досвіду, і зміна кута освітлення практично не віднімає часу.

КОНСТРУКТИВНІ ОСОБЛИВОСТІ ШИНОПРОВОДА І ЙОГО ВИДИ

Трекові системи мають міцну і гнучку конструкцію, тому їх можна монтувати на будь-яку поверхню і змінювати їх конфігурацію для отримання кращого кута освітлення. Головна особливість конструкції полягає в джерелах світла, які відрізняються мобільністю і при бажанні можна перемістити їх з однієї фази в іншу. При цьому в одному шинопроводі можна застосувати різні світильники, що володіють будь-якими формами і потужністю.

Головне достоїнство треку полягає в його здатності освітлювати приміщення, навіть при несправності одного з світильників.

Адже всі світильники працюють незалежно один від одного. Шинопровод треку можна розрізнити за формою, способом монтажу і кількості фаз. Від кількості мідних струмопровідних шин всередині треку залежать його фази. Одна шина має одну фразу, дві шини – дві фази, і три шини – три фази.Кількість фаз впливає на здатність лампочок працювати незалежно один від одного, тобто чим більше фаз, тим більше ламп, більше можливостей експлуатації.

Особливою перевагою володіє трифазний трек, який можна підключити до мережі під напругою 380 В, щоб однаково розподілити навантаження по фразам.

За способом монтажу трекові шини можуть бути:

 • Зовнішніми і встановлюватися в вертикальному або горизонтальному положенні за допомогою кріплень чи підвісних тросів.
 • Вбудовуваними і кріпитися під робочою зоною, щоб привернути до себе увагу.

Короб шинопровода може мати круглий або квадратний перетин. Якщо купувати трек на замовлення, то можна побажати виріб будь-якого дизайну з будь-якою кількістю граней. Від зовнішніх відмінностей робота приладу ніяк не зміниться.

ПЕРЕВАГИ:

Рухливі світильники мають масу позитивних якостей, що роблять їх популярними серед покупців:

 • З їх допомогою можна створити спільне або акцентоване освітлення, грунтуючись на особистих уподобаннях.
 • Ще один плюс системи полягає в можливості її установки на різних поверхнях. Адже вона може мати підвісну, настінну і стельову конструкцію.
 • Всі складові приладу відрізняються високою якістю. Вони міцні і стабільні, що забезпечує безперервну роботу системи тривалий час.
 • Шинні прилади – це поєднання зручності, легкості і функціональності. Тому з їх допомогою можна вирішити будь-які функціональні питання.
 • Ще одна перевага треку – інноваційний зовнішній вигляд, що дозволяє йому гармонійно виглядати в будь-якому інтер’єрі.

Трекові системи – це прекрасне рішення для світлового оформлення приміщення не тільки в житловій будівлі, але і в торговому центрі або міському басейні. Навіть в малогабаритних квартирах з низькими стелями їх використання допоможе уявити простір у вигідному світлі.

ЯКІ СВІТИЛЬНИКИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ?

Говорячи про види освітлювальних приладів, можна відзначити, що практично кожен світильник може використовуватися в треку. Раніше для нього підбирали галогенні або люмінесцентні лампи, але в сучасному світі технологій в пошані світлодіодні прилади, які споживають мінімум електроенергії.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що класифікувати трекові світильники можна за способом монтажу, області застосування і функціональності:

 • За способом монтажу вони можуть бути настінними, стельовими і підвісними.
 • По області застосування і функціональності виділяють експозиційні, технічні, поворотні і прожекторні лампи. Найсучаснішими є прожектори і експозиційні світильники, які створені для акцентування уваги на конкретних зонах.

Завдяки величезному вибору світильників, придатних для трекових систем освітлення, можна експериментувати зі світлом. Шинні прилади можна використовувати в будь-якому місці, будь то вулиця або закритий простір. Вони можуть бути основним або додатковим джерелом світла – все залежить від дизайнерської задумки або побажань покупця.

ЯК ВИБРАТИ?

Вибираючи даний спосіб освітлення, потрібно орієнтуватися на декількох основних аспектів:

 1. Прилад повинен бути оснащений енергозберігаючими лампами, щоб економити кількість споживаної енергії.
 2. Необхідно враховувати напругу живлення, яке вказує на здатність системи працювати при різних коливаннях напруги.
 3. Матеріали виготовлення повинні бути якісними, щоб трек не вийшов з ладу протягом короткого проміжку часу.
 4. Вартість якісного приладу перевищує вартість дешевих аналогів.
 5. Дизайн і форма шинних систем повинні повністю відповідати стилістичному напрямку і розмірам приміщення.

ЦІКАВІ ІДЕЇ ІНТЕР’ЄРУ

Ні для кого не секрет, що правильно оформлене освітлення повністю змінює атмосферу всередині будинку. За допомогою ламп можна розділити приміщення на функціональні зони, наприклад, це важливо в спальні-вітальні або кухні-їдальні.

У різних стильових напрямках використовують певні трекові освітлювальні системи. Органічно виглядають в стилі хай-тек або мінімалізму прожектори лаконічних форм. Їх не обов’язково підвішувати на стелю і використовувати як додаткове джерело світла. Вони цілком можуть використовуватися щодня, якщо будуть встановлені в правильному місці і положенні.

Шинні системи добре підкреслять класичну кухню або вітальню, особливо якщо їх простір не відрізняється великими розмірами. Встановивши прилад в коридорі або санвузлі можливо підключити його до особливої  панелі управління, щоб регулювати рівень освітленості.

У «хрущовці» або в квартирі-студії ідеально будуть виглядати струнні світильники. Вони володіють малою вагою і мають здатність регулювати свою висоту. Завдяки своїй податливості, мініатюрності і легкості монтажу, системи освітлення на тросах можуть бути встановлені в кімнаті як з низькими, так і з високими стелями.