Весняні Клопоти заміського будинку

Навесні власників дачних будинків нерідко чекають неприємні сюрпризи: за зиму фарба з фасаду облізла, вимощення тріснуло, стіни вкрилися грибком, а дах протік. Про те, як побороти ці та інші неприємності, розповімо в статті.

Приїхавши на дачу, не поспішайте вносити в будинок привезені речі, особливо постільну білизну і одяг. Увійшовши до будинку, ви відчуєте, що повітря в ньому – сире і затхле. Якщо внести речі всередину відразу, то вони вберуть в себе запах і вологу приміщення -тоді доведеться знову виносити і просушувати їх. Щоб цього уникнути, приїхавши, відразу відкрийте вікна і двері і як слід провітріть приміщення. Пам’ятайте, що до вологого прибирання в будинку
можна підходити, тільки коли мінусових температур більше не передбачається. Для миття використовуйте засоби з дезінфікуючими добавками – особливо якщо в будинку оселилася цвіль, грибок і були виявлені сліди перебування гризунів. Позбутися від непрошених гостей в будинку допоможуть спеціальні препарати, яких в магазинах сьогодні представлено безліч. М’які меблі необхідно ретельно вибити, килимки – витрусити, а подушки і ковдри, якщо вони зимували на дачі, неодмінно просушити під яскравим весняним сонцем. Ну а поки будинок провітрюється, огляньте фасад будинку.

Фасад
Після зимових холодів, сніжної заметілі і осінніх дощів фарба облізла – і будинок втратив свій привабливий вигляд. Відразу виникає питання: як з мінімальними витратами виправити зовнішній вигляд будинку? Сьогодні це можна зробити різними способами. Обов’язково потрібно очистити та підготувати поверхню для фарбування, а потім пофарбувати. Фарбу будь-якого кольору – відтінтуку Ви зможете обрати тут .

Якщо є бажання радикально змінити зовнішній вигляд будинку, то можна подумати про обробку фасаду вініловим сайдингом або пластиковими панелями. Ремонт фасаду, виконаний цими матеріалами, дозволяє вирішити відразу два завдання. По-перше, візуально оновити стіни, закриваючи всі нерівності і похибки фасаду, що виникають після осінніх дощів і негоди. По-друге, без особливих зусиль утеплити будинок: між зовнішньою поверхнею стін будинку і пластиковим покриттям укладають шар жорсткого утеплювача.

Підвал
Навесні, під час танення великої кількості снігу піднімається рівень ґрунтових вод. При поганій, або відсутный гідроізоляції підвал може бути підтоплено. Це негативно позначається на фундаменті будівлі, а також може призвести до появи грибка і цвілі на стінах підвалу і в дома. Якщо підвал підтоплений, то не варто чекати, поки вода піде сама. Воду необхідно відкачати дренажним насосом, а якщо його немає, то краще звернутися до фахівців, які вам в цьому допоможуть. Надалі, щоб попередити підтоплення, необхідно влаштувати гідроізоляцію підвалу, а при частих підтоплення влаштувати дренажну систему для відведення води.

Фундамент
У числі можливих проблем, викликаних зимовими перепадами температури, можна назвати нерівномірність осідання і випирання грунтів, які призводять до деформації, а іноді навіть до руйнування фундаменту. Як наслідок стіни будинку втрачають горизонтальність, з’являються перекоси дверей, вікон, які перестають нормально функціонувати. Проведіть огляд фундаменту. Він повинен бути цілісним, добре оштукатуреним, без тріщин. У разі виявлення дефектів потрібно вжити заходів до їх термінового усунення. Крім того, фундамент слід обробити спеціальним просоченням, що запобігає поширення грибка і витісняє вологу. Власники дачних будинків нерідко стикаються ще з однією дуже неприємною проблемою, коли вимощення будинку тріскається, розсипається або навіть відстає від фундаменту.

Ремонт дачної покрівлі

Протікання покрівлі – ситуація аварійна. Хронічний застій вологи в підпокрівельному просторі як мінімум може привести до появи грибка в приміщеннях, а як максимум – до замикання в електропроводці і обвалення даху. Ревізію даху починають на горищі, перевіряючи стан крокв, статі, настилу і гідроізоляції на предмет сирих місць, гнилі або цвілі. Оглянувши дах зсередини будинку, переходять до зовнішніх досліджень. Огляд починають з коника, перевіряючи цілісність його елементів і гідроізоляції. Особливу увагу звертають на стан ізоляції і кріплення металевих фартухів в зонах примикання покрівельного килима до вертикальних елементів. Опускаючись донизу покрівлі, оглядають ендови, а також нижній шар покрівельного покриття і карнизну дошку, цілісність яких може постраждати від сильного вітру і дощу. Перевіряють, чи не забиті рослинним сміттям вентиляційні канали та водостічні труби. Буває, що зовнішній огляд не виявив ушкоджень, а протікання тривають. В цьому випадку потрібно дочекатися, коли піде дощ, піднятися на горище, знайти місце проникнення вологи і позначити його крейдою. А в суху погоду це місце можна буде залатати. Якщо дефекти покрівельного покриття виявлені, слід в найкоротші терміни провести його ремонт.