Як обрати бензопилу

Бензопила – це спеціальний інструмент, призначений для розпилювання та обробки деревини. Як правильно вибрати бензопилу? Часто у покупців виникає багато різних питань при виборі моделі бензопили, цього складного, функціонального обладнання. Одна справа – на дачі спиляти і відкласти бензопилу до наступного моменту, і зовсім інша – постійно працювати на лісопилці протягом декількох годин в день. Зрозуміло, що для побутових потреб не потрібна дорога професійна техніка, а досить обійтися найбільш простим варіантом. Головне – вибрати хорошу бензопилу і ретельно, з усією відповідальністю вивчити і взяти на озброєння інструкцію по використанню даного інструменту.

Бензопила – універсальна ланцюгова пила в основному з двотактним двигуном. Функціональна різальна гарнітура складається з:

 • Ланцюга, замкнутого в кільце і складається з ланок різних розмірів і форми
 • Шини (тонкої металевої пластини, що фіксує ланцюг)
 • Ланцюгового колеса.

Паливом для бензопили служити суміш бензину і певного сорту масла, вживаного для двотактних двигунів.

Основні сфери використання бензопили

Перед тим, як вибрати бензопилу, обов’язково потрібно визначитися з основним спектром її застосування. Незамінність бензопили при проведенні багатьох операцій підкреслюється її багатофункціональністю і універсальністю. Бензопила використовується:

 

 • Будівельниками. Професійними співробітниками компаній, які спеціалізуються на дерев’яному житловому будівництві.
 • Лісорубами. Це професійний інструмент для будь-якого лісоруба.
 • Працівниками комунальних служб. З допомогою бензопили співробітники підтримують «у формі» дерева в парках, скверах та у дворах.
 • Власниками заміських ділянок. Незамінний інструмент для благоустрою садових території, для будівництва приватного будинку, лазні, альтанки та інших житлових і господарських будівель.
 • Скульпторами. За допомогою бензопили скульптори по дереву творять незвичні, оригінальні твори.

Різновиди бензопил

Яку вибрати бензопилу, багато в чому залежить від обсягу запланованих робіт, сталості її використання і ступеня передбачуваних навантажень. Бензопила буває побутової, напівпрофесійної і професійної.

 • Побутова бензопила. Призначена побутова бензопила для розпилювання колод невеликого діаметру і роботи протягом однієї години в день (орієнтовно). Спрощення конструкції інструменту призводять до втрати його потужності, але, при цьому, зменшується ціна бензопили. Такий варіант оптимально підходить для періодичного використання в ремонтних роботах, при виконанні невеликих обсягів по благоустрою території на садової території.
 • Професійна бензопила. Це потужний пристрій, здатне валити і розпилювати могутні дерева протягом робочого часу до 15 годин в день. Інструмент володіє підвищеною віброзахистом, збалансованим корпусом і ергономічними ручками. Обладнання відрізняється високою продуктивністю та відносно високою вартістю. Бензопила цього виду спеціально виробляється з урахуванням постійного професійного використання.
 • Напівпрофесійна пила.Це обладнання має аналогічними функціями з професійним інструментом, але має обмеження за часом використання (не більше чотирьох годин щодня).Такий інструмент за своїм функціональним і якісним характеристикам і вартості являє проміжний варіант.

Є особливий вид бензопили – інструмент для роботи однією рукою. Це інструмент з полегшеною конструкцією та покращеної балансуванням, що дозволяє зручно тримати бензопилу однією рукою. Як правило, цю техніку використовують для підрізання дерев: працівник проводить обробку сучків дерева з допомогою однієї руки, друга рука в цей час може підтримувати падаючі і відпиляні гілки. Невелика вага і компактність одноручной пилки принесли їй велику популярність серед мисливців, рибалок, приватних домовласників і т. д.

Основні акценти при виборі бензопили та її характеристики

Ресурс роботи інструменту

Користувачі визначають ресурс устаткування, як його повний вихід з ладу, експерти – моментом першого капітального ремонту двигуна. Кращий спосіб збільшити тривалість служби інструменту – це дбайливе ставлення до бензопили. Необхідно вибирати найбільш оптимальний робочий режим для бензопили, оберігати її від значних перевантажень. Будь-який виробник при реалізації складного обладнання обов’язково додає до нього докладну інструкцію, з чітким описом технології використання і режиму роботи. Дотримання інструкцій виробника неодмінно продовжить термін служби бензопили.

Потужність бензопили

Це важныйпараметр, який необхідно враховувати при виборі бензопили. Чим потужніший інструмент, тим вона важча він буде, тим більші навантаження він зможе витримувати. Потужність професійної пили варіюється від 2,5 до 6 квт.

Гасіння зворотного удару

Один з основних параметрів вибору бензопили. У момент стикування пили і деревини бензопилу обов’язково відкидає назад. Ця проблема в сучасних моделях вирішується наступними шляхами: за допомогою інерційного гальма або з використанням захисного сектора.

При використанні інерційного гальма пила зупиняється після початку пиляння. Захисний сектор – це спеціальний щиток, що надягає на кінець пилки. Другий варіант гасіння зворотного удару використовується рідко, тому при виборі бензопили краще підбирати модель з інерційним гальмом.

Антивібраційна система

Тривала робота бензопилою дуже втомлює, створює значне навантаження на суглоби рук. При придбанні бензопили необхідно звернути увагу на оснащення її антивибратором, спробувати включити її і потримати в руках у включеному стані.

Слід звернути увагу на параметри пильної шини, спеціальної пластини, до якої фіксується ланцюг. У побутових бензопилах зазвичай використовують вузьку шину, що відрізняється несильним зворотним ударом. Для забезпечення жорсткості кріплення конструкції порожнечу між пластинами заповнюють поліамідом. У професійних бензопилах зазвичай використовують шини з кількома змінними головками.

Враховується також довжина шини при виборі бензопили. Рекомендована довжина для певного виду робіт обов’язково прописується в техпаспорті інструменту. Слід пам’ятати, що сильно довга шина може створити значний опір при обертальному моменті коленвала двигуна. Це призводить до швидкого зносу гарнітура і збільшує витрату палива.

Необхідно грамотно підібрати ланцюг для бензопили. Для непрофесіоналів призначаються низькопрофільні ланцюга (крок 0,325 дюйма), знижують вібрацію, але і негативно впливають на продуктивність інструменту. Професійні пили оснащуються іншими ланцюгами – крок 3/8 і 0,404 дюйма. При роботі вони створюють велику вібрацію, зате значно такі ланцюги продуктивніше.

При придбанні гарнітури потрібно пам’ятати, що найчастіше несумісні гарнітури від різних виробників.

Після придбання бензопили необхідно обов’язково її «обкатати» 30-40 хвилин на невеликих обертах (це орієнтовно відповідає виробленню всього палива), потім заглушити двигун і додатково перевірити в інструменту натяг. Далі можна провести кілька пропилу по дереву, прикладаючи незначні зусилля, і тільки потім приступити до повноцінної роботи.