Як обрати оптимальну ванну

Ванна – це обов’язковий атрибут і головний предмет сантехніки в будь-якому санвузлі. При цьому найчастіше, ванна виконує функцію не тільки предмета гігієни, але і служить для розслаблення і релаксації. Саме лежання в чаші з мильною водою, з невеликою кількістю різних добавок і масел, дозволяє відновити загальний тонус, зробити шкіру більш гладкою або зняти стрес після важкого робочого тижня. Крім гігієнічної та оздоровчої функції, чаша ванної внаслідок своїх великих габаритів, неодмінно бере участь у формуванні загального інтер’єру ванної кімнати.

Переймаючись питанням, як обрати ванну, багато користувачів виявляються в досить скрутній ситуації. Адже, насправді, продавці сантехнічного відділу магазину Будмаркет пропонують своїм клієнтам ванну з найрізноманітніших матеріалів, при цьому моделі сантехніки мають колосальний асортимент за розмірами, об’ємом і формою.

Обираємо матеріал виготовлення ванни

Чавунні ванни – сантехніка перевірена часом
Наскільки зрозуміло з самої назви, чавунні ванни виготовляють з такого сорту металу як чавун, способом виливки. Сам чавун – це сплав заліза (Fe) з великим вмістом вуглецю (C). Для збільшення певних якостей сплаву в нього вводять додатково кремній (SI), марганець (Mn) або сірку (S). В цілому ж чавун НЕ пластичний, дуже міцний сорт металу. Одна проблема – він крихкий, проте на якості сантехніки виготовленої з чавуну це ніяк не позначається. Наприклад, для довідки, щоб розбити чавунну ванну потрібна неабияка чоловіча фізична сила і важка кувалда, вагою близько 10 кг. В ході ж звичайної побутової експлуатації, максимально, що може трапитися, це упущена в чашу ванної мильниця або бритва.

Однак чавунна ванна зобов’язана своєю довговічністю не тільки міцному сплаву металу, також істотну роль грає покриття поверхні сантехніки. В якості покриття чавунної ванни застосовується двошаровий емаль. Вірніше, шар емалі один, але наноситься в заводських умовах він в кілька підходів. Перший шар забезпечує належну адгезію емалі з металом, а другий шар є лицьовим, тобто забезпечує необхідну гладкість поверхні. Тривалість стирання емалевого покриття чавунної ванни становить від 10 до 30 років і більше, все залежить від інтенсивності експлуатації.

Якщо співвіднести всі переваги і недоліки чавунних ванн, то напрошується висновок, що дана сантехніка ідеально підійде для установки на першому поверсі заміського будинку. Для санвузла в квартирі, який має відносно невелику площу, дана сантехніка буде занадто громіздкою, та й монтаж її буде нелегким. Хоча в даний час чавунні ванни встановлені у великій кількості квартир ще радянського виробництва. Також слід згадати таке популярне заміське житло, полегшеного типу. Монтаж чавунної ванни на другому поверсі будинку з бруса або каркасного житла не бажана через велику вагу сантехніки.

                                                                                   

     + ПЕРЕВАГИ ЧАВУННИХ ВАНН                                – НЕДОЛІКИ ЧАВУННИХ ВАНН

Висока міцність конструкції і емалевого шару;                    Велика вага, до 150 кг;
Довго зберігається температура води;                                   Дуже мала різноманітність розмірів і форм;
Невибагливий догляд за сантехнікою;                                   Трудомісткий процес відновлення емалі в разі її
Відсутність шуму при наборі води.                                          пошкодження.

Сталеві ванни – дешевша альтернатива чавунним

Ванни з конструкційної сталі зовні сильно схожі на чавунну сантехніку. Їх товщина стінок може становити від 2,5 до 4,5 мм, а в якості покриття використовується акрилова емаль. У продажу зустрічаються, як ванни класичної форми у вигляді овалу, так і сантехніка найхимерніших конфігурацій: з одним або декількома сидіннями, з різними підголівниками, поличками і вигинами. Цього вдається досягти завдяки пластичності і ковкості листової сталі, чого не можна сказати про чавуні.

Ступінь прогину стінок сантехніки безпосередньо залежить від товщини металу і надається навантаження. Переймаючись питанням, як правильно Обрати ванну, перш за все, необхідно врахувати комплекцію тіл членів сім’ї. Наприклад, якщо в сім’ї є члени, які мають надмірну вагу, то перед купівлею ванни зі сталі варто подумати, так як на стінки сантехніки надаватиметься вплив ваги людини і вага наповненої в неї води. Все це може привести до деформації стінок купелі. Якщо ж вага і комплекція домочадців в нормі, то покупка сталевої ванни з товщиною стінок від 3 мм, стане прекрасним рішенням, як для квартири, так і для заміського будинку.

Що ж стосується надлишкового шуму під час наповнення води, то дана проблема вирішується двома способами:

СПОСІБ 1                                                                                     СПОСІБ 2

У У першому випадку, на зовнішнє дносантехніки наклеюється Пенофол (або аналоги), листова гума або каучук. Товщина пластини приблизно 10 мм. У другому випадку на поверхню зовнішніх стінок і дна чаші перед установкою наноситься безформний шар монтажної піни, яка при затвердінні буде виконувати функцію звукоизолятора.

                                                                                        

+ ПЕРЕВАГИ СТАЛЕВИХ ВАНН                                                       – ВИРАЖЕНІ НЕДОЛІКИ СТАЛЕВИХ ВАНН

Низька ціна;                                                                                       Здатна прогинатися;
Мала вага конструкції;                                                                    Швидко остигає наповнена тепла вода;
Велика розмаїтість форм і розмірів;                                            Створює шум під час наповнення.
Міцна зносостійка емаль.

Акрилові ванни – феєрія дизайнерської думки в світі сантехніки

Акрилові ванни бувають «дешеві» і «дорогі». Все залежить від технологічного способу виробництва сантехніки і використовуваних матеріалів.

Сам полиметилметакрилат досить дорогий матеріал, однак він має високу міцність, малим водопоглинанням, і глянцевою гладкою поверхнею. Ванна з чистого ППМА при інтенсивній експлуатації в міській квартирі здатна прожити 12 років і більше, однак ціна на дану сантехніку буде в 2-4 рази вище, ніж на ванни, виготовлені за двухкомпонентной схемою.

У акрилових ваннах, виготовлених за схемою АБС / ПММА, зовнішній глянсовий шар полиметилметакрилата становить всього 5-10% від загальної товщини стінки. Ясна річ, що настільки тонкий шар за 3-5 років може легко потертися внаслідок експлуатації. Після стирання першого шару, нижній шар з АБС починає інтенсивно вбирати в себе вологу, після чого вся сантехніка приходить в непридатність. Гігроскопічність АБС зовсім не схожа на губку, просто сама структура даного виду пластмаси пориста і, головним чином цей матеріал призначений для основи сантехніки, але ніяк не в якості лицьової поверхні.

Акрилові ванни від відомих виробників відрізняються високою якістю. Їх стінки не прогинаються при повному наповненні купелі, а з самим акриловим покриттям нічого не відбувається навіть при використанні води з температурою 70 °. Виходить, що якщо вибір зупинився на «акрилі», то визначаючись з тим, яку вибрати ванну, головним критерієм є технологічна схема її виготовлення. Наприклад, якщо необхідно встановити ванну в міській квартирі, то краще не пошкодувати грошей і купити сантехніку, виготовлену з чистого поліметилметакрилата. Якщо ж мова йде про встановлення ванній на дачі або, взагалі, планується рідко її використовувати, то тут можна трохи заощадити і купити акрилову ванну АБС / ПММА.

                                                                                                                

+ ПЕРЕВАГИ АКРИЛОВИХ ВАНН                                                                 –  НЕДОЛІКИ АКРИЛОВИХ ВАНН

Мінімально малу вагу сантехніки;                                                        Стінки неякісної ванни можуть сильно прогинатися;
Середня тривалість охолодження теплої води;                                 Уразливість акрилу перед високою температурою;
Широкий спектр різних форм і розмірів;                                             Необхідно ретельно обирати миючі засоби;
Велика кількість моделей з додатковими функціями;                       Ціна на деяких моделей космічна.
Величезний діапазон цін.

Як вибрати ванну оптимального розміру

Зупинивши свій вибір на певному матеріалі і колірній гамі, переходять до вибору оптимального розміру сантехніки.

При цьому до уваги варто взяти чотири основних параметри:

  • Висота бортика над рівнем підлоги;
  • Глибина чаші;
  • Довжина чаші;
  • Ширина чаші.

Висота сантехніки визначається виходячи з середнього зросту членів сім’ї а також враховується, чи є серед домочадців діти. Для дорослої людини оптимальною висотою вважається 65-70 см. Однак, якщо в сім’ї є маленькі діти, краще все ж вибрати більш низьку ванну.

Глибина чаші – це відстань від дна купелі до верхньої кромки бортика або переливного сифона. Визначаючись з глибиною, важливо врахувати той момент, що при наповненому стані вода повинна повністю покривати лежачого людини. В середньому, оптимальною глибиною вважається 50-60 см.

Довжина і ширина ванній вибираються виходячи з індивідуальних особливостей членів сім’ї. Середня довжина купелі становить 150-180 см, а ширина 70-80 см, проте ці дані розраховані на людину ростом 170-180 см і, не схильного до повноти.

ПОЛОЖЕННЯ ТІЛА ЛЮДИНИ ЗАЛЕЖНО ВІД РОЗМІРІВ ВАННИ.

З якою формою краще обрати ванну, і яким типом установки

Визначаючись з формою сантехніки, перш за все, необхідно вибрати тип ванни.

ПО ТИПУ УСТАНОВКИ В ПРИМІЩЕННІ ВАННИ БУВАЮТЬ:

ПРИСТІННІ                                                                                      КУТОВІ

Пристінні ванни можуть встановлюватися впритул бортом до однієї зі стін, або ж взагалі, бути віддаленими від стін в приміщенні. Кутові, як зрозуміло з самої назви, встановлюються в один з кутів ванної кімнати. Отже, від типу сантехніки, залежить і її можлива форма.

Пристінний тип має більше різних варіацій форм. Найпопулярніша форма, це, звичайно, овал, однак зустрічаються моделі з формою еліпса, кола, вісімки або з асиметричними вигнутими лініями. Кутові ванни найчастіше зустрічаються з формою чверті кола з правильною геометрією. Рідше зустрічаються кутові купелі з асиметричною, навмисне неправильною формою.

КУТОВА СИМЕТРИЧНА ВАННА

Приклад кутовий асиметричною ванни, вона може бути як лівосторонньої так і правобічної.

Кругла чаша ванни.

Вибираючи ванну для міської квартири, важливо враховувати доступну площу ванної кімнати. У розрахунок береться площа приміщення, мінімальний набір меблів, яка буде розташована в санвузлі і, можливо встановлена побутова техніка, наприклад, пральна машина. Від тієї площі, яка залишилася після проведення розрахунків, вже і слід відштовхуватися у виборі типу установки і форми ванни.