ЯК ПРАВИЛЬНО ПОФАРБУВАТИ СТІНИ

Підготовка стін до фарбування
1. Перед тим, як наносити фарбу на стіни, необхідно підготувати поверхню: очистити від бруду, пилу та висушити стіну.


2. Якщо стіна нова, обов’язково погрунтуйте її. Це допоможе уникнути негативних наслідків в подальшому. Фарба добре зчепиться з поверхнею стіни. Якщо стіна не нова, ми всеодно радимо прогрунтувати її поверхню перед фарбуванням для досягнення найкращого ефекту.

3. Якщо стіна вже покривалась раніше фарбою, слід оцінити стан старої фарби. Навіть фарба найвищої якості може лущитися. Старі поверхні, які знаходяться в хорошому стані, досить вимити або пропилососити. У той же час товсті шари старої фарби необхідно зняти (наприклад, шпателем або скребком), а потім заґрунтувати.

ПОРАДА
Щоб зрозуміти, чи потрібно відлущувати старий шар фарби, необхідно взяти невеликий шматочок самоклеючої стрічки, наклеїти її на поверхню і спробувати різким рухом відірвати від стіни. Якщо фарба на стіні залишилася, тоді немає необхідності знімати верхній шар фарби.

4. Для того, щоб не зіпсувати підлогу, застеліть її щільною поліетиленовою плівкою. Також не забудьте про плінтуси, їх необхідно заклеїти малярною стрічкою. Для радіаторів та вікон є спеціальні вкриваючі плівки, які теж стануть у нагоді – допоможуть вам захистити ці елементи кімнати від забруднення.

УВАГА!
Купуючи малярну стрічку, слід звернути увагу на те, як довго вона може залишатися на стіні (на вибір пропонуються стрічки з терміном 6 і 14 днів). Клей, що застосовується для виробництва стрічок, через деякий час може вбиратися в основу, що призводить до пошкодження пофарбованої поверхні при видаленні стрічки.

5. Всі вм’ятини, тріщини, подряпини або сліди від механічної дії треба зашпаклювати, вирівняти дрібним наждачним папером, пропилососити, після чого необхідно заґрунтувати всю стіну. Це дозволить отримати однорідну поверхню без матових плям на оброблених місцях.

6. Всі зміни кольору поверхні, плями або вицвілі місця вказують на наявність цвілі або грибка. Необхідно їх перевірити. Якщо це поверхневі плями, досить перед фарбуванням застосувати протигрибковий препарат. Якщо зміни проникли вглиб штукатурки або в стіну, слід звернутися за порадою до фахівця. Можливо, необхідно буде збити штукатурку і застосувати методи біологічного лікування стіни. Важливо належним чином висушити поверхню перед самим фарбуванням.

Види фарб для внутрішніх приміщень
Для фарбування стін всередині приміщень, як і для фарбування стель, найчастіше використовуються емульсійні фарби, які розбавляються водою. Вони легко наносяться, добре розподіляються по поверхні, стійкі до різних впливів і прекрасно миються. Здебільшого це матові фарби. Властивості емульсійних фарб (стійкість до змивання, стирання і так звана сила покриття) залежать від їх сорту, якості смол і пігменту, що використовуються для їх виробництва. Ці фактори впливають на ціну продукту. Серед широкого асортименту можна вибрати як одношарові фарби, так і фарби, які слід наносити в два-три шари для отримання гладкої, красивої поверхні.

Найчастіше використовують такі види фарб:

  • Акрилові фарби – на базі акрилових смол: добре розмазуються, не мають неприємного запаху, стійкі, добре покривають стіну. Існує великий вибір акрилових фарб з різними параметрами, такими як покриваючі властивості та стійкість до змивання;
  • Вінілові фарби – прості у використанні, надають поверхні красивий матовий відтінок. Покриті ними поверхні схильні до забруднення, але легко миються. На жаль, погано пропускають водяні пари;
  • Акрилово-вінілові фарби – поєднують в собі властивості двох попередніх видів фарб;
  • Латексні фарби – дуже міцні, стійкі до впливу сонячних променів (UV). Вони більш стійкі до стирання і змивання, ніж акрилові емульсії та мають відмінні покриваючі властивості. Швидко сохнуть, але з характерним запахом;
  • Акрилово-латексні фарби – призначені для фарбування приміщень з підвищеною вологістю або тих приміщень, де стіни схильні до інтенсивного впливу (забруднення) або пошкодження, наприклад, коридори, сходові клітини. Такі фарби одночасно і міцні, і еластичні, але не пропускають водяні пари;

Крім цих фарб застосовуються мінеральні фарби. Це також водно-дисперсійні емульсії, які поділяються на такі види:

  • Вапняні фарби (на базі гашеного вапна) – це недорогі фарби, але на сьогодні рідко використовуються в зв’язку з тим, що пофарбовані ними поверхні складно утримувати в чистоті (забруднення з них не змиваються);
  • Силікатні фарби – в якості сполучної речовини може виступати рідке калійне скло, яке вступає в реакцію з основою, що містить вапно. Це досить дорогі фарби, найчастіше застосовуються для фарбування фасадів;
  • Цементні фарби – (сполучною речовиною є цемент) дозволяють отримати стійке покриття, проте застосовуються рідко, в тому числі з причини нестійкості кольору.

Підготовка фарби
Перед використанням будь-яку фарбу потрібно ретельно розмішати. Фарби для стін найзручніше розмішувати за допомогою спеціальної мішалки або електричного дрилю.

Більшість фарб для стін, якщо вони дуже густі, перед нанесенням першого шару можна розбавити, наприклад чистою водою (максимум 5%).

Невелику кількість фарби виливаємо у відро або малярний лоток. Банку з фарбою після цього слід ретельно закрити, щоб фарба не висихала.

Фарбування стель та стін
Перед фарбуванням стіна повинна бути сухою. У процесі фарбування температура в приміщенні не повинна бути нижче 5°С. Вологість повітря не повинна перевищувати 80%.

Інформація про те, скільки шарів фарби необхідно нанести на стіну, завжди знаходиться на упаковці. Там також є інформація про її витрати і як довго фарба сохне.

Спочатку необхідно пофарбувати стелі. Для зручності роботи можна використовувати драбину або телескопічну ручку, до якої прикріпляється малярський валик. Таким способом зручно також фарбувати фрагменти стін, які високо розташовані.

Стелю фарбуємо смугами. Кожна наступна смуга повинна трохи накладатися на попередню. Смуги повинні бути спрямовані від вікна вглиб приміщення. Фарбування стін слід починати від кутів.

Фарбування важкодоступних місць
Розетки

Фарбування області навколо розеток варто виконувати невеликим пензликом.

Стіни за радіаторами

Ці місця найкраще фарбувати невеликим валиком з довгою ручкою.

Віконні рами

Перед фарбуванням ретельно обклеїти рами малярною стрічкою. Для фарбування використовувати невеликий плоский пензель або невеликий валик.

Перелік товарів, які вам знадобляться для фарбування стін:
1. Драбина
2. Шпателі
3. Широкий пензель
4. Маленький пензель
5. Кюветка
6. Малярне відро
7. Тонка та товста плівка
8. Ручка для валика та змінні валики різних видів
9. Круглий валик
10. Малярна стрічка
11. Міксер для фарби