Як зробити правильний вибір лопати для прибирання снігу?

Непомітно пролетіло літо, облетіло останнє листя з дерев, ось вже і зима не за горами – саме час обрати лопату для прибирання снігу. У далекому минулому необхідний в господарстві інструмент доводилося робити самостійно.f040002-32-300x234

Види снігоприбиральних лопат.

Для виготовлення лопат використовують найрізноманітніші матеріали. Покупцям пропонують як традиційні зразки з металу (сталь, алюміній) і дерева, так і лопати з різних видів пластику. В основному, термін їх використання розрахований на кілька сезонів. Якщо держак може прослужити і десяток років, то робоча частина досить швидко зношується.
Форма совка теж відрізняється різноманітністю: бувають прямокутні і напівкруглі совки, з одним або трьома бортиками. Найбільш зручними вважаються лопати з прямокутною формою совка, оскільки вони мають широкий захват, до того ж, якщо на робочій частині є три бортика, то це не дає снігу зісковзувати з поверхні. Даний тип підійде для людей міцної статури, звичних до великих фізичних навантажень.

03260-20-000-00_gardena-jpg_1448460503

Міському жителю найкраще купити лопату напівкруглої форми – більш легку і з меншим захватом. Зазвичай їх роблять із пластику, тому при покупці варто звертати увагу на край, який повинен бути посилений металевою накладкою. Це захистить робочу частину від прискореного зносу і продовжить термін служби інструменту.

Який держак краще?

Як правильно вибрати лопату для прибирання снігу, робота якою буде в радість і не перетвориться в каторжну працю, виходячи з особливостей конструкції її держака?

Довжина держака повинна відповідати зросту власника, на поверхні не повинно бути сучків і задирок. Після покупки рекомендується відшліфувати його наждачним папером і злегка обпалити на вогні. У цьому випадку навіть при роботі без рукавичок заробити криваві мозолі навряд чи вийде.

Вибирайте лопату з держаком, на якому є дерев’яна або прогумована ручка. Це значно полегшить роботу, так як все навантаження при цьому рівномірно розподіляється на руки і спину.

Якщо потрібний інструмент для використання в дорозі (відкопати автомобіль із замету або прочистити дорогу), то краще за все купити лопату зі знімною ручкою. Її набагато простіше укласти в багажник.plastikovaja-avto-lopata

Грамотний вибір лопати для прибирання снігу полягає не тільки в оцінці її зовнішніх переваг і якості матеріалу. Велике значення має те, як «лежить» вона в руці. Зручно чи ні? Не потрібно соромитися – візьміть її в руки і зробіть кілька помахів. Чи не занадто низько доводиться нахилятися? Чи не втрачаєте при цьому рівновагу? Якщо все добре, значить, інструмент підходить.